ЗАВРШНЕ ПРИПРЕМЕ ЗА ПРЕЛАЗАК У ДОМ КУЛТУРЕ

Уз свесрдну помоћ припадника Планинског батаљона Војске Црне Горе, Завичајни музеј се након 12 година смјестио у просторије реновираног Дома културе, гдје ће поводом предстојећег Дана Општине, организовати изложбу најрепрезентативних дјела из своје умјетничке колекције. Тренутно је у припреми и изложба луксузних налаза са локалитета „Муниципиум С“, која ће бити постављена у новом ентеријеру и која ће представљати окосницу будуће сталне поставке.

У току завршних радова на пресељењу Музеја, припадници Војске Црне Горе показали су живи интерес за културну баштину Пљеваља, тако да је након успјешно обављеног посла, одржана кратка презентација досадашњих истраживања на локалитету Муниципиум С, а том приликом представљен је најзначајнији експонат Музеја – скупоцјена чаша Диатрета. Односом према културној баштини Пљеваља, показаним ентузијазмом и својим укупним васпитањем и понашањем, припадници Планиског батаљона на најљепши начин представили су Војску Црне Горе!

Хвала у име Завичајног музеја Пљевља!