Mjesečne Arhive: novembar 2017

ZOGRAF ANDRIJA RAIČEVIĆ

Kliknite na sliku gore za uvećan prikaz   Dnevne novine ”Vijesti” povodom izložbe ZOGRAF ANDRIJA RAIČEVIĆ 14. novembar 2017. god.

KRIK OSAME SNOVI I SNOVIĐENJA

MIjo Petric Vijesti

Kliknite na sliku gore za uvećan prikaz   Direktor JU Zavičajni muzej Pljevlja dr Branko Banović za dnevne novine ”Vijesti” povodom izložbe Omaž Milojku Miju Petriću (1958-2016) KRIK OSAME SNOVI I SNOVIĐENJA 28. novembar 2017. god.

NOŠNJOM KROZ ISTORIJU

Izložba „Nošnjom kroz istoriju“ je nastala kao rezultat saradnje KUD Volođa i JU Zavičajni muzej Pljevlja i predstavlja zajednički pokušaj komunikacije sa nasleđem i preispitivanja njegove uloge u sadašnjem trenutku. Ovo nije karakteristična muzejska postavka u tom smislu da ima za cilj da na osnovu sistematskog istraživanja osvijetli jedan vremenski […]

UZ RAME PRESTIŽNIM EVROPSKIM INSTITUTIMA

Kliknite na sliku gore za uvećan prikaz   Direktor JU Zavičajni muzej Pljevlja dr Branko Banović za dnevne novine ”Pobjeda” povodom 20. novembra Dana opštine Pljevlja 20. novembar 2017. god.

ZAPIS

Direktor JU Zavičajni muzej Pljevlja dr Branko Banović za emisiju Zapis RTV CG o starim Pljevljima, telalima i hamalima, socijalističkoj arhitekturi i gradskom parku